• 8
  maj

  Odezwa do grafików, rysowników, komiksiarzy, malarzy, szkicarzy, węglarzy, ołówkowników, fotoszopistów, bitmaperów, jotpegiersów, pejntbraszmenów.

  Drodzy ludzie z wrażliwymi oczami,

  Zgłaszam się do was z prośbą o pomoc, lub jak to się mówi w korporacjach - z rozwojową propozycją współpracy.
  Zbliżam się do zamknięcia pierwszego etapu powstawania książki omawiającej zagadnienia poruszane w podcaście. Będzie tego 250 stron podzielone tematycznie: Medycyna państwowa, Ekonomia, Ekologia, Postęp, oraz Mniejszości.

  Tytuł : NIE KARM RĘKI KTÓRA CIĘ KĄSA.

  Pierwszy etap to zakończenie pisania. Kolejne etapy to korekta, update informacji, wrzucenie nowych faktów, wywalenie słabych punktów oraz wprowadzenie ilustracji.

  CZEGO POTRZEBUJĘ

  Grafik. Zabawnych komiksów. Prostych kresek.

  Podejście jakie do wspomnianych tematów prezentowane jest w podkaście prawdopodobnie znacie. Im mniej skomplikowana scenka, tym lepiej. Oczywiście ma być zabawnie, ironicznie, z przytupem.
  Dla przykładu, coś z kategorii ekologicznej, nawet jeśli nie jest to wyjątkowo przezabawne, ma ten rysunek siłę "tego czegoś" i stanowi świetna ilustrację tematu:

  http://www.flickr.com/photos/agentomasz/8720522078/

  Mój pomysł jest taki, że przy tej książce otwieram się na różne kreski, inaczej niż zwykło się robić w branży. Niech was zobaczą. Potrzebuje dziesięciu - dwudziestu rysunków. Okładka już jest, potrzebne są ilustracje wewnątrz, czyli właśnie karykatury, mini-komiksy, satyry.

  Nie musi być od razu olej na płótnie - może być długopis na kartce, jaku Janka Kozy :

  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.197860393594342.50584.182464885133893&type=3

  Oprócz grafik oryginalnych, całkowicie waszych od idei po wykonanie, chciałbym też w formę kreskową przerobić kilka swoich montażyków obrazkowych. Zestaw takich memów znajdziecie tutaj, cokolwiek was zainspiruje do przerysowania :

  http://www.flickr.com/photos/agentomasz/sets/72157633432569159/

  Dla mnie to sporo, dla was parę ruchów ręką.

  CO OFERUJĘ

  Grafiki, które mi przypasują trafiają do książki. Pod obrazkiem oferuje oprócz autora grafiki, linijkę kontaktową. Możecie tam dać adres bloga, maila, telefon, coś co będzie wraz z obrazkiem tworzyć waszą wizytówkę.

  Dla was sporo, dla mnie parę ruchów ręką.

  Zapłacić wam będę mógł egzemplarzami książki. By ją wydać uruchomię zbiórkę. Prawdopodobnie uda mi się podpiąć ją po jakieś wydawnictwo (nie zapeszam) co pchnie sprzedaż, ułatwi dotarcie, ale o zyskach masakrycznych to tu nie ma mowy. Ilości będą kontrolne, wyrzucane na rynek w momencie wyczerpania istniejącego kontrolowanego nakładu.
  Tak więc dla was jak i dla mnie jest to bardziej sprawa prestiżowa niż finansowa.

  Wiem. Narażam się tym samym na krytykę, jako kapitalista wykorzystujący przymierających głodem artystów, ale na ten układ pójdą tylko ci z was, którzy zechcą swym talentem wspomóc agentową książkę w zamian za fakt publikacji.

  Chcecie podesłać coś co już narysowaliście ?
  Macie nowy pomysł ?
  Możecie naszkicować coś wg mojego pomysłu do konkretnego akapitu ?

  Dajcie znać:

  radio@agentomasz.pl

  Dzięki,
  wasz agent