Jezus Socjalista

utworzone przez | 0 komentarzy

Jezus Chrystus był pierwszym socjalistą, pierwszym, który szukał lepszego życiadla ludzkości – powiedział 26 lat temu Michaił Gorbaczow. Od tego czasu, mimo wysiłków wielu socjaldemokratów, zdanie to nie nabrało ani grama sensu. Nie wystarczy jednak powiedzieć „nieprawda”. Trzeba zajrzeć do źródeł. Dziś w premierowym odcinku #antidiotum sprawdzamy na ile to co promował Jezus pokrywa się z tym o co walczą socjaliści (vel socjaldemokraci, vel szukający trzeciej drogi).

Zapraszam na projekcję!

SPIS TREŚCI odcinka „JEZUS SOCJALISTA”

01:14 podatki
02:08 sprzeciw wobec władzy
02:52 sprzedaj co masz
03:30 chciwość
04:16 bogu i mamonie
04:39 kochaj bliźniego
05:16 robotnicy w winnicy
06:08 o talentach
7:24 wypędzenie handlarzy
08:02 samarytanin
08:58 potępienie chciwości
09:15 redystrybucja
09:27 sprawiedliwość społeczna
09:38 prawo
09:44 przykazania
10:12 równość
10:24 demokrata pacyfista
10:50 nakarm biednych
11:37 KONKLUZJA

UWAGA SPOILER: Jeśli jesteście bardzo niecierpliwi, powiem wam od razu, że według moich jasno wyłożonych w programie przemyśleń, Jezus nie miał nic wspólnego z socjaldemokracją. Nawoływanie do dzielenia się majątkiem z ubogimi czy wygnanie handlarzy z przedsionka świątyni, na które tak często się powołują próbujący zmiękczyć wierzących socjaliści, to sceny dokładnie opisane i rozłożone nna czynniki powyżej.

Uprzedzę też uwagę o zaangażowaniu religijnym autora: wybór tematu wyznaniowego na pierwszy ogień nie jest powiązane z moją gorliwością religijna, której trudno się w moich akcjach doszukiwać.

Liczę na to, że temat wzbogaci dyskusję oraz pomoże uodpornić się znacznej części kraju deklarującego się jako wierząca na argumenty ideologii opartej na rabunku i łamaniu praw.

Także na blogu

Wieści Pominięte /// 816

Czy to naprawdę ostatni sezon gry o wenezuelski tron?Dziś pogadamy trochę o dziwnych interpretacjach przyczyn upadku Wenezueli. Zajrzymy do knajpek, które mają rewolucyjne pomysły na naprawę świata. Spróbujemy obalić papieża, za reformatorskie herezje, zabronimy...

Ósmash, czyli ósma Mieszanka Artystyczno Społecznych Herezji agentowego uniwersum. Podsumowuje plan wydarzeń ostatniego miesiąca. Odcinek zdominowany Michaelem Jacksonem, zapleczem produkcji nowego dokumentu oraz rozmkinkami o decyzjach wyborczych wolnościowca w...

Share This