23 lutego – 15 czerwca 2018
Ruskie trole obalają najlepszą demokrację na świecie memami za garść rubli ///
Psychol publicznie oznajmiający, że będzie zabijał dostaje od państwa zgodę na zakup broni /// Francja przywraca domniemanie niewinności /// Katalończycy separują się od Hiszpanii na własną rękę /// Niemieckie banki żywności negują politykę różnorodności rasowej.

…. a kolejna godzina newsów dostępna patronom!

Anty-Biznes Codec Pack, czyli co polskie państwo nawymyślało w minionym tygodniu w temacie wzmocnienia pozycji rodzimych przedsiębiorców.

– Propozycje nowego kodeksu pracy, gdzie zwalnianemu pracownikowi musisz znaleźć nową pracę.
– Repolonizacja rynku leków by były przede wszystkim polskie i dofinansowane (a nie skuteczne i tanie)
-NBP atakuje kryptowaluty kupą forsy wydaną na jutubową kampanię
– Sequel Ministerstwa Cyfryzacji w prywatnej odsłonie,
– Podatki od hipotetycznych zysków 
– … i koniec kokosowej śmietanki.

Jak dostać 20 milionów dotacji? Czy ziemia w Afryce jest za darmo? Kto w Rosji wypisze receptę na metamfetaminę? Czy wojny handlowe są łatwe do wygrania?

Dziś w podsumowaniu dziesiątego tygodnia 2018 roku odpowiadam na te oraz kilkanaście podobnie niecierpiących zwłoki pytań.

Powrót Ubera do Hiszpanii, żydowski park tematyczny, nowe interpretacje starych rządowych interpretacji, nowe metody cenzury jutubowej, szwedzki zakaz religijnych szkół, rządowy crowdfunding, afrykanerzy w Australii, renegocjacje sprzedawców w związku z niehandlową niedzielą, mordy na meksykańskich politykach, nowi doradcy Trumpa, głupie białe amerykanki i niepoprawny politycznie pomnik goryla.

Cambridge Analitica kontra Obama For America, czyli kolejny odcinek noweli o tym, dlaczego Chillary nie jest prezydentką. Do tego wreszcie dobre wieści z Afryki – porozumienie 44 państw o zniesieniu ceł i kwot importowych, trzy duże wieści z Wielkiej Brytanii: rozmowy w sprawie Brexitu, nowe ministerstwo dla samotnych oraz zakaz występowania profesorów na własnej uczelni. Mamy też nieciekawe usterki w Fordach Fusion i zabójcze Volvo w Arizonie. Na koniec zielono-cerwony news z okazji rocznicy urodzin Marxa.

Kolejny dzień, kolejna strzelanina. Przyglądamy się wystrzałowym wydarzeniom w siedzibie #YouTube, rozliczamy Chińczyków i Trumpa z wojny celnej, zabieramy noże londyńczykom, ograniczamy francuski parlament, zmieniamy płeć Indiany Jonesa by mógł wcześniej zostać argentyńskim emerytem, wylewamy rasistowskiego Heinekena.

Potem powołujemy programową radę do spraw impertynencji, zeznajemy w procesie Billa Cosby, sądzimy się z ministerstwem środowiska o lubelską kopalnię, przejmujemy Mazury i wrzucamy do nieopodatkowanej siatki z Lidla nielegalnie wyprodukowane w niedziele francuskie pieczywo.

To wszystko i więcej dziś w Wieściach Pominiętych oraz przysługującej patronom podcastu Poczekalni.

Dookoła świata pełnego absurdów, strachu i nadziei.

Jak innowacyjnie wykorzystać upadek Wenezueli /// Jak nie płacić podatków na aborcje. /// Jak nie dostać po jarmułce /// kto wyssał szwedzki socjal /// kto zagwarantuje dochód podstawowy /// ile Trump zabierze biednym dzieciom?

Prezentuje Tomasz Agencki

A w patronackiej poczekalni między innymi: Wojna Chin ze świnką Peppą, solarny obowiązek w Kaliforni, gender neutralne harcerstwo, nauczyciel z bazooką, hinduski zakaz ewangelizacji,feministyczna Sri Lanka na trzeźwo, walka z McDrivem, 3000 $ mandat za taniec w barze oraz 275 martwych policyjnych psów.

Jak zarobić na walce z bitcoinem, czyli druga runda walki o najgłupszy spot KNF.
Spotify wprowadza nową politykę kultury scenicznej i obscenicznej.
Czy feministka może mieć psa, czy tylko kota?
Najwięksi gracze bankowości wchodzą w kryptowaluty,
polscy gracze ustępują grzecznie pola.
Innowacja w podatkach, czyli dlaczego nie już płacisz haraczu za używanie kaset magnetofonowych.

Mamy wycieknięty tajny spot pisu!

A poza tym podsumowujemy tydzień w wieściach pominiętych.  W dzisiejszym odcinku o przemianie Chin w Koreę Północną, upadku marksistowsko-vegańskich kanapkowni, problemach londyńczyków z nożami, rowerami oraz hamburgerami, planach Hillarious Clnton na przejęcie Facebooka, nowym portalu społecznościowym Papuasów, rajdach tylko dla czarnych, oraz programie aktywizacji ciężarówkowej dla niemieckich emigrantów

Czy można naprawić drogi pizzą? A jeśli to pizza na ślub gejów? Czy grozi nam program Frania + i czy dostaniemy ją w ramach partnerstwa publiczno-norodowo-rządowego? Dlaczego wisi mi Miss America i czy państwowe pornosy pokażą jak się dyma podatników? Jak w Belgii można załatwić sobie pobyt „na kotwiczkę” i czy osoba na wózku może być ofiarą gwałtu? Kończymy na słodko, czyli nieheteronormatywny rollup wyskakujący z tortu. Topless i clueless.