„Nie Karm Ręki, Która Cię Kąsa”

Kompilacja niewiarygodności z Agentowego Uniwersum

Najciekawsze, najzabawniejsze i najstraszniejsze, omijane przez media głównego źródła, wiadomości z ostatnich lat zespolone w całość. Zszyte nićmi spisko-podobnych teorii, posklejane grubą warstwą humoru, dziesiątki anegdot, skandali i półprawd to idealna lektura dla każdego, kto wyżej poczucia humoru ceni tylko prawdę.

Czym jest owa Ręka, która nas kąsa? Czy to spisek elit, czy naturalna konsekwencja rządów większości? Tak jak w przysłowiu, do którego odnosi się tytuł, tak i w naszej rzeczywistości coś zostało postawione na głowie.

Opinie na "Lubimy Czytać"

Zbiór faktów, ich trafna i cięta analiza, masa czarnego humoru 

Ostatnie sztuki w Multibook

Planowany dodruk wraz z premierą części drugiej.

Przerwać nie jest tak łatwo, bo newsy wciągają. Głupot z kraju i ze świata, które autor dla nas wybrał, jest tak wiele i są tak zaskakujące, że ciągle chce się następnej.

Typowa reakcja po każdej informacji jest taka: człowiek parska śmiechem, następnie z niedowierzaniem kręci głową, w końcu wyraża żal nad ogólną głupotą ludzkości, a na koniec dziwi się sam się sobie, że chce czytać dalej i dowiadywać się o kolejnych absurdach świata, w którym żyje.

 

Martin Lechowicz

Pełna wersja recenzji

Czasami warto sięgnąć po książkę, która jest pierwszorzędna w swojej dziennikarskiej formie i nie rości sobie praw do tego, aby stać się przyczynkiem do naukowej debaty. To dobrze, bo literatura krytykująca obecne realia społeczno-polityczne nie może być tylko kombinacją książek Misesa-Hayeka-Rothbarda i komentarzy do nich. W ważną niszę lekkiej literatury wolnościowej gładko wchodzi książka Tomasza Agenckiego. Liczę na kolejne.

 

Marcin Chmielowski
Recenzja dla portalu prokapitalizm.pl