I oto jest.

Kręcony na przestrzeni miesięcy, w dobie pełzającej wówczas trzeciej fali, wyczekiwany przez każdego wolnościowca, pierwszy filmowy spacer po polskim parlamencie.

„Podnieś Rękę Naciśnij Przycisk” to kontynuacja nagrodzonego na festiwalu ANTHEM w Las Vegas filmu „Tam, Gdzie Rosną Dyrektywy” (Najlepszy Dokument Międzynarodowy). 

Pod koniec tegoż właśnie euro-filmu europoseł Dobromir Sośnierz żegnał się z europejską świątynią demokracji, nie wiedząc że wkrótce zostanie wybrany posłem w parlamencie na ulicy Wiejskiej w Warszawie. Tak niecodzienna konstelacja wydarzeń aż prosiła się o filmowy suplement. 

Podobnie jak w „Dyrektywach„, także w „Podnieś Rękę” przenosimy się do wnętrza parlamentu, by pokazać wam to, czego żaden inny polityk nie będzie miał odwagi, a dziennikarz chęci. Tym razem obiektem naszych zachwytów jest polski sejm, instytucja będąca miejscem wytężonego wysiłku 460 wybrańców narodu. 

W jaki sposób sejm zapewnia wieczne życie płytom CD?
Jak lobbować za wsparciem dla Hong Kongu ?
I najważniejsze: dlaczego na sejmowej stołówce podrożała jajecznica?

 

Przed kamerą, oprowadzający nas po kolejnym już parlamencie DOBROMIR SOŚNIERZ.
Za kamerą, wasz czołowy dostawca wysokooktanowego liber-kontentu TOMASZ AGENCKI. 

 

 

Film działa ze wzmocnioną siłą, jeśli wcześniej widziałeś TAM, GDZIE ROSNĄ DYREKTYWY.

Oba filmy mają podobną długość i styl produkcji. Oczywiście można je obejrzeć osobno, jednak co udowodnił pokaz premierowy w Świetlicy Wolności, podwójna projekcja ma swój walor.

 

Najnowsze odcinki podcastu:
Share This