Kurt Enzell to jeden z tych innowatorów i przedsiębiorców, którzy zmieniają historię dokonując drobnych i przedziwnych rzeczy. Przedziwnych z naszego punktu widzenia w czasie, bo jak inaczej nazwać zamknięcie peklowanego tytoniu do żucia w woreczku od herbaty?

Brzmi jak żart, banał, może przypadkowe zdarzenie, szczęśliwie prowadzące do rozwiązania problemu, z jakim Szwedzi borykali się od dekad. Kim był Kurt Enzell? Czy torebeczka po herbacie może uratować setki tysięcy istnień ludzkich? Jak do tej pozytywnej zmiany odniosła się Unia Europejska? W zeszłym roku spotkałem się z tym prze-ciekawym człowiekiem w Sztokholmie, by nagrać wywiad do filmu o tym, jak Szwecja poradziła sobie z „palącym problemem” i osiągnęła najambitniejsze cele WHO, bez wprowadzania zamordyzmu fiskalno-kulturowego.

O przedziwnej „innowacji” Enzella, dzięki której Szwedki mogły rzucić palenie opowiadałem kilka weekendów temu na seminarium Uczelnia Asbiro. Dziś rano (27 III 2024) dowiedziałem się o śmierci Kurta. Zanim będę mógł pokazać wam „How Sweden Quit Smoking” zapraszam na fragment wykładu o przedsiębiorczości dla przedsiębiorców, czyli wystąpienie z seminarium #asbiro w marcu 2024 roku.

 

p.s. Wyskoki podcastowe wesprzesz na patronite.pl/agent

Podcastu słuchaj tak, jak ci wygodnie.
iTunes
YouTube
Spotify
Spreaker
Najnowsze odcinki podcastu:
Share This